Noskaidrot cenu

Noderīgi raksti

Kam ir izdevīgi reģistrēties kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam?

Mikrouzņēmuma nodokli maksā no uzņēmuma ieņēmumiem nevis peļņas, atšķirībā no vienkārša SIA. Tas nozīmē, ka izdevīgi būt par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju ir tiem, kuriem ar saimniecisko darbību saistītie izdevumi ir nelieli. Tad var ietaupīt uz nodokļu rēķina, jo uzņēmumu ienākuma nodokļa likme ir 15%, bet mikrouzņēmuma nodokļa likme ir 9%, kā arī nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, sociālais nodoklis un uzņēmuma riska nodeva.

Vairāk >>

Vai SIA var uz laiku apturēt uzņēmuma saimniecisko darbību?

Ja uzņēmumā nenotiek aktīva saimnieciskā darbība, to var apturēt, iesniedzot VID iesniegumu, par saimnieciskās darbības apturēšanu, kurš ir rakstīts brīvā formā. Šajā laika periodā VID ir jāiesniedz tekošās ikmēneša atskaites pa”0”, kā arī jānodod Gada pārskats. Atsākoties uzņēmuma aktīvai saimnieciskai darbībai, VID iesniedz iesniegumu par saimnieciskās darbības atsākšanu.

Vairāk >>

Nodokļu atbalsta pasākuma likums, tā būtība.

Lai atvieglotu nodokļu maksātājiem ekonomiskās krīzes rezultātā radušos nodokļu parādus, kas ir uzkrājušies laika periodā līdz 2011. gada 1. septembrim ar 2012. gada 1. oktobri ir tiesības iesniegt VID iesniegumu par piedalīšanos nodokļu atbalsta pasākumā un lūgt pagarināt nodokļu atmaksas termiņu līdz 60 mēnešiem. Ja VID tiek pieņemts pozitīvs lēmums par nodokļu parāda pamatsummas nomaksas pagarināšanu, tad tiks dzēstas nokavējuma naudas un 90% soda nauda. VID var piešķirt maksājuma samaksas...

Vairāk >>